ProjeKurdu.com Kullanım Şartları

www.projekurdu.com (bundan böyle Site olarak anılacaktır) ziyaretçileri ve kullanıcıları, Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm maddelerin içeriğini tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılacaksınız. Bu kullanım şartları maddeleri, sitedeki içeriğe, bilgilere ya da hizmetlere katkıda bulunanlar dahil olmak üzere, projekurdu.com sitesinin tüm kullanıcı ve ziyaretçilerine uygulanacaktır. Siteye üye olmadan önce de lütfen işbu kullanım şartları maddelerini dikkatlice okuyunuz.

1. Site, Irvine, Kaliforniya, ABD adresinde yerleşik durumdaki Smart Coders LLC (Yönetim) tarafından yönetilmektedir. Site üzerinde yeni üyelik oluşturan ya da üyelik oluşturmayan ama herhangi bir yolla Siteye içerik ya da dosya yükleyen özel veya tüzel kişiler bundan böyle “Kullanıcı” olarak anılırken; üye olmamasına ve içerik eklememesine karşın Siteyi ziyaret eden özel veya tüzel kişilerse “Ziyaretçi” olarak tanımlanmaktadırlar.
2. ProjeKurdu.com üyeliği kişiseldir; başkasına ödünç verilemez veya devredilemez. Böyle girişimlere bağlı oluşabilecek uyuşmazlıklarda Yönetimin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
3. Siteye üye olurken verilen e-posta adresinin aktif bir e-posta adresi olması ve üye olan kişiye bizzat ait olması gerekmektedir. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda üyelik aşamasında bildirilen e-posta adresi esas alınacaktır.
4. Doğru olarak beyan edilmeyen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Yönetim sorumlu değildir. Siteye üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür ve Yönetim şifre kullanımından doğabilecek sorunlardan da sorumlu değildir.
5. Site içi alanlarda özel ya da gizli bilgilerini ifşa etmemek üyelerin sorumluluğundadır. Yönetim, herkese açık profilleri ve bu profillere bırakılan her türden bilgiyi herkese açık alanlarda kullanabilme hakkını her zaman için saklı tutmaktadır.
6. Üyeler bir başkasının sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın ilgili mevzuatta korunan telif/marka haklarını ihlal eder nitelikte hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir içeriği Site üzerinde paylaşamaz ya da iletemez; bu türden hukuki ihlaller ihlali gerçekleştiren kişinin sorumluluğundadır.
7. Üyeler, kendilerine ait olmayan ve ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da içeriği yayınlayamaz ya da iletemezler. Yönetim, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını, istenmeyen e-postaları engelleme ve benzeri gerekçelerle saklı tutmaktadır.
8. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp ve zararların karşılığında Site’nin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.
9. Yönetim, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
10. Yönetim, Site üzerinden başka sitelere de bağlantılar ve yönlendirmeler sağlayabilir. Bu bağlantıların varlığı, www.projekurdu.com dışındaki sayfaların içeriklerinin denetlendiğini göstermediği gibi Yönetim hiçbir üçüncü sitenin içeriğini denetleyemez ya da düzeltemez.
11. Yönetim, Sitede bağlantı verdiği ve/veya tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Buna göre, projekurdu.com sitesini terk ettiğinizde bunun farkında olmanız ve ziyaret ettiğiniz her bir diğer sitenin hüküm ve koşullarını ve kişisel gizlilik politikasını okumanız ve bunlara uygun hareket etmeniz ciddi olarak önerilmektedir. Bu bağlantılardan erişilebilecek içerikten dolayı projekurdu.com hukuki ya da cezai herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Erişilen bu sitelerden yapılacak işlemlerden doğacak hiçbir zarardan projekurdu.com sorumlu değildir ve kullanıcı bu linklere eriştiğinde sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve beyan eder.
12. Sitede yer alabilecek üçüncü kişilere ait bağlantılardan erişilebilecek içerikten dolayı projekurdu.com hukuki ya da cezai herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Erişilen bu sitelerden yapılacak işlemlerden doğacak hiçbir zarardan projekurdu.com sorumlu değildir ve kullanıcı bu linklere eriştiğinde sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve beyan eder.
13. Teknik aksaklıklardan dolayı Site’de verilen hizmette hata ya da kesinti olabilir. Yönetim, hizmetin bu şekilde kesilmesinden hiçbir şart altında sorumlu değildir.
14. Kullanıcılar, Yönetimin üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu olmadığını kabul beyan ve taahhüt ederler.
15. Site içindeki genel alanlarda, yazışma dili olarak sadece Türkçe ya da İngilizce kullanılabilir. Üyeler birbirleri ile yazışırken ise istedikleri dillerde yazışabilirler. projekurdu.com, site dâhilinde üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri onaylamak ya da onaylamamak durumunda değildir.
16. Yönetim, Sitede bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka internet sitelerine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde hukuka aykırı şekilde ve/veya yetki aşımı ile kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutmaktadır.
17. Yönetim, işbu hükümleri dilediği zaman Sitede yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir; böyle bir değişiklik halinde yeni hükümler Sitede yayınlandığı tarihte yürürlük kazanacaklardır.