Proje Sahibi için önemli bilgiler

Yardıma Geri Dön

"Dışarıdan çalışalım" tekliflerini neden kabul etmemeliyim?

Proje Kurdu, uzman ile site içerisinden çalıştığınız sürece size güvenli bir ortam sağlar. Projenizle ilgili süreçte sorun yaşamamak için, Proje Kurdu dışında çalışmayı öneren bir uzmanın teklifini kabul etmemenizi, sistemi sürekli kullanan, olumlu yorumlar almış, güvenilir uzmanlar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Size, dışarıdan çalışma teklifi getiren bir uzmanın bilgilerini mutlaka bizimle paylaşınız.

Güvenli Proje Platformu ve Aşamalı Proje Taslağı nedir?

Güvenli Ortamda işinizi teslim alın.
Güvenli Proje Platformu, siz proje sahibine öncelikle güvenli bir ödeme ortamı sunar.
Güvenli Proje Platformu'nda, projenin tüm aşamaları tamamlanıncaya kadar, teklif bedeli Proje Kurdu’nun kasasında tutulur. Proje tamamlandıktan, siz işi teslim aldıktan sonra onayınız alınır ve para uzmanın hesabına gönderilir.

Projeyi Aşamalara bölüp, adım adım sonuca gidin
Güvenli Proje Platformu ile birlikte projeyi aşamalara bölebilir ve her bir aşama için farklı bir tutar belirleyebilirsiniz. Bu nedenle, büyük hacimli işlerde projenizi çok aşamalı olarak tanımlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede proje bedelini bir anda ödemek yerine aşamalar tamamlandıkça ödeme yapabilirsiniz. Herhangi bir aşamada yapılan işten memnun kalmazsanız, paranızı geri alabilir, böylece büyük miktarlar ödeyip para ve zaman kaybına uğramamış olursunuz.

Proje Ödemenizi Taksitle ödeyin
Güvenli Proje Platformu ile ödemelerinizi taksit ile yapabilirsiniz. Yüklü ve büyük proje bedelleri gerektiren işleri de kolayca planlayıp ödemelerinizi zorlanmadan taksit ile yapabilirsiniz.

Güvenli Proje Platformu'nda ile proje aşamalarını belirlerken....

Proje Uzmanı ile belirlediğiniz Proje Taslağında, aşamaları belirlerken, Proje Uzmanına yol gösterin. Aşamaların net, açık ve detaylı olmasına özen gösterin.

Projenin onay alması için nelere dikkat etmeliyim?

Her proje yayınlanmadan önce Proje Kurdu tarafından incelenir ve size olumlu ya da olumsuz bir yanıt gönderilir. Projenizin onaylanması için üzerinde durmanız gereken bir kaç ipucu: 

1. Projenizin içeriğini özenle hazırlayın. Yaptırmak istediğiniz işi, detaylı ve akıllarda soru bırakmayacak şekilde yazın. Proje içeriğini herkese açmak istemiyorsanız, projenizi "Gizli Proje" olarak gönderin. Böylece sadece sizin seçmiş olduğunuz uzmanlardan teklif alabilirsiniz. 

2. Projenizin içeriği, T.C. internet hukuku gereğince yasak olan bazı etik konuları içeremez. (Kumar, porno, cinsel içerik, fuhuş vb.) 

3. Projeniz, iş yaptırmaya yönelik, gerçek bir proje olmalıdır. İçerikte, sigortalı çalışan bulmaya yönelik iş ilanları, satılık / kiralık mal veya hizmetler vb. olması durumunda projeniz reddedilecektir. (Geçici freelance iş ilanları dışında)

4. Projenizi daha iyi detaylandırabilmek için, projenizi anlatan görselleri ve dokümanları da mutlaka ekleyiniz.

Uzman seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Uzmanın Proje Kurdu üzerindne yaptığı projeler, aldığı yorum ve puanları için öncelikle Uzman Profilini detaylı olarak inceleyiniz. İncelediğiniz Uzman projekurdu.com’a yeni kayıt olmuş ve henüz hakkında yorum ve puanlama yapılmamış olabilir. Böyle bir durumda seçim yapıyorsanız, bu uzmanın profilini ve portfolyosunu mutlaka dikkatlice inceleyin. Uzmanın profili yetersizse, aldığı yorumlara önem vermiyorsa bu kişilerin aldıkları projelerin sonuçları da başarılı olamayabilir. Bu nedenle uzmanın profilini titizlikle hazırlaması, aldığı yorum ve puanların yüksek olması, seçim kriterleriniz açısından önemli olmalıdır.

Uzman Sınıfı ve Sıralamasını mutlaka dikkate alın.
Uzmanların site içerisinde yaptıkları Kazanç, aldıkları Puan, kazandıkları proje, bitirdikleri aşama, gold üyelikleri son zamanlardaki aktivitelerine göre profesyonel olarak yaptığımız Sınıflandırma ve Sıralama size uzman seçiminde yardımcı olacaktır.

Uzman Sınıfları en kaliteliden en düşüğe doğru aşağıdaki şekilde sıralanır:

A Sınıfı: En Kaliteli
B Sınıfı: Kaliteli
C Sınıfı: Orta Kaliteli
D,E Sınıfı: Zayıf ve Kalitesiz
F Sınıfı: Kalitesi olmayan, Kalite Sınıfında olmayan uzmanlar. ( Bu uzmanların değerlendirilebilecek verileri oluşmamış.)

Uzman Sıralaması: Kalite sınıfında olan ve Kalite Puanlarına göre yapılan sınıflandırma.

Uzmanların sınıf ve sıralamaları her gün Proje Kurdu içindeki aktivitelerine göre değişmektedir.

Uzman ile sözleşme yapmamın ne avantajı olur?

Proje Kurdu'nda yaşanabilecek olası sorunlarda, güvenli proje platformu ile ödemelerinizi korumamıza rağmen, işlerinizi yasal olarak da koruyabilmeniz açısından, çalışmaya başlamadan önce proje uzmanı ile sözleşme yapmanızı tavsiye ediyoruz. 
Sözleşme veya yasal konularda danışmanlık için bizimle bağlantıya geçin.

Uzman ile site içinde iletişim halinde çalışmak neden önemli?

Teklif ve mesajlarınızda, e-posta ve telefon numarası bilgilerinizi proje uzmanları ile paylaşarak iletişiminizi ve özellikle proje aşamalarını, proje ile ilgili mesajlaşmaları Proje Kurdu dışından üzerinden sürdürmemenizi tavsiye ederiz. Sistemimiz üzerinden kurulan yazılı iletişimler, olası anlaşmazlık durumlarında yazılı belge ve kanıt olarak yasal platformlarda kullanılabilir. Site dışı tespit edilen üyeler hakkında üyelik sözleşmesi hükümleri uygulanır.

Proje Uzmanı ile anlaşmazlık yaşarsam ne yapmalıyım?

Anlaşmazlık durumları, proje sahibi ve proje uzmanı için zaman ve maliyet dezavantajları yaratabilir. Her iki tarafın da iyi niyet çerçevesinde ortak bir noktada buluşması, işin hızlı ve profesyonel çözümü için tercih edilmelidir. Sorun bu şekilde giderilemiyorsa "Anlaşmazlık durumunu bildir" butonu ile anlaşmazlık yaşadığınız projeyi Proje Kurdu'na iletebilirsiniz.  Böyle bir durumda sürecin netlik kazanması için öncelikle Proje Uzmanına ulaşıp sorun anlaşılmaya çalışılır. Bu süreçte Proje Kurdu imkanları doğrultusunda işinizi en üst düzeyde teslimi ve Uzmanın iknası için çaba harcar, her iki tarafla da iletişime geçer. Sorun çözülemezse "Anlaşmazlık Durumları" yerine getirilir.

Uzmana Yorum & Puan vermek neden önemli?

Proje sahipleri, uzman seçmeden önce uzman hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları inceler. Uzmanın geçmiş deneyimleri, proje sahipleri için önem taşır. Uzman ile çalıştıktan sonra yorum yazıp, puan vererek sizden sonra aynı uzman ile çalışacak proje sahipleri için referans oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Proje Kurdu çalışma ortamının kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımıza da katkıda bulunmuş olursunuz.

Teklifleri değerlendirirken nelere dikkat etmeliyim?

Uzmanlardan gelen teklifleri mutlaka karşılaştırın. Projekurdu’com’un gelişmiş sayfaları sayesinde bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Proje Kurdu'nun üst sınıfta olan, puanı yüksek ve olumlu yorumlar almış uzmanların tekliflerini seçmeye özen gösterin. Uzman arayışı sürecinizde çalışamayı düşünmediğiniz veya beğenmediğiniz teklifleri de reddetmekten kaçınmayın. Olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş olması her iki taraf için de iyi olacaktır.

Daha çok teklif almak için ne yapmalıyım?

Proje gönderirken, seçtiğiniz projenin tipi, alacağınız teklif sayısını önemli ölçüde etkilemektedir.  Proje tipini "Premium Proje" olarak seçerseniz, o kategorideki tüm uzmanlara ulaşabilirsiniz. Standart Projelerde ise sadece "Gold Uzman Üyeler" teklif verebilir.

Beğendiğim Uzman Profillerinden teklif alabilir miyim?

Evet, alabilirsiniz. Uzman Arama motoru ile istediğiniz uzmanı seçip teklif daveti gönderebilirsiniz. İstediğiniz kadar uzmana bu şekilde ayrıca ulaşabilirsiniz.

Projemin içeriği özelse ve gizlilikle yürütülmesini istiyorsam ne yapmalıyım?

Projenizi gönderirken "Gizli" olarak seçim yapmanız yeterli. Böylece projenizi sadece sizin beğendiğiniz ve davet ettiğiniz uzmanlar görebilir ve sadece bu uzmanlar teklif gönderip detayları görebilir. Proje, diğer tüm uzmanlara kapalı olur. Bu sayede özel projelerinizi, gizlilik  içerisinde gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.