İptal ve İade Koşulları

Yardıma Geri Dön

Proje Sahibi için
 

Premium veya Gizli projenin iptalini ve geri ödemenin yapılmasını istiyorum.

Bu projeler için ödenen tutarlar iade edilmez. Proje yayımlanmasının iptali için 0216 346 48 60 nolu telefonumuzdan bizlere ulaşabilir veya destek[at]projekurdu.com eposta adresimizden bizlere talebinizi iletebilirsiniz.

Gönderdiğim Premium/Gizli Proje, içeriğinden dolayı reddedildi. Paramı ne kadar sürede geri alabilirim ?

Paranız, ödemeniz sistemde tanımlı banka hesabınıza veya kredi kartınıza* iade edilir ve size e-posta ile bilgi verilir.

Anlaşmazlık Durumu:

Güvenli Proje Platformunda (GPP) devam ettirdiğim projemi iptal etmek ve paramı geri almak istiyorum.

Bu durumda öncelikle GPP deki "Anlaşmazlık Durumu Bildir" butonuna basarak durumu bize iletin. Bu durum uzman ile paylaşılıp ödemeniz sistemde tanımlı banka hesabınıza veya kredi kartınıza* Proje Kurdu hizmet bedeli** kesildikten sonra aktarılır.

Proje aşama ödemesini yaptım ama vazgeçtim, iptal ve ödemenin geri yapılmasını istiyorum.

Anlaşmazlık durumundaki sürecin aynısı işletilir, birkaç kez olması durumunda kötü niyet kapsamına girebileceği için tercih edilmemesi gereklidir.

Anlaşmazlık durumunu lütfen aşağıdaki benzer koşullarda işletiniz:

1.Uzman ile işe başladıktan sonra iletişim kesilmesi.
2.Uzman ile oldukça kötü bir iletişim ve etik olmayan durumlar.
3.Uzmanın teslim ettiği işin taahhüt ettiğinden çok uzak olması.

Proje Aşamasını onaylamayı unuttum, ödeme uzmana yapılmış.

Güvenli Proje Platformunda "Aşamayı Onayla" butonu ile Proje Kurdu'na 7 iş günü içerisinde haber vermediğiniz durumlarda otomatik olarak Sonuç Olumlu olarak değerlendirilir ve Aşama Miktarı ProjeKurdu hizmet bedeli** kesildikten sonra 5 iş günü içerisinde uzmana yapılır. Bu süreçte işin teslim alınmaması veya incelenip onay verilmemesi durumlarında sorumluluk tamamen Proje Sahibi'ne aittir.

Ödediğim bedel kartıma iade oldu. Fakat iade edilen bedeli göremiyorum.

Sistemde ödemenizin iade edildiği bilgisini almanız ile birlikte sistemimizden ödemeniz kredi kartınıza iade anlık olarak yapılmaktadır. Konuyla ilgili olarak bankanızla bağlantıya geçebilirsiniz.

Kötü niyet kapsamında:

1.Proje Sahibinin sürekli proje açıp vazgeçmesi veya anlaşmazlık durumu bildirerek ( Bu işlemi kötü niyetle tekrarlamak suretiyle) uzmanları zarara uğratması ve Proje Kurdu sitesinin kalitesini düşürmesi.
2.Bilinçli olarak alınan hizmeti kötülemek.
3.Uzmanı dışarıdan çalışmaya teşvik edip, hizmet aldığı Proje Kurdu sitesini devre dışı bırakmaya yönelik çabalar ve uzmanı bu doğrultuda zorlamak.
4.Sahte kimlik ve kredi kartı ile işlemler yapmak.

Yukarıdaki tüm bu işlemler proje sahipleri için kötü niyet olarak kabul edilip üyelikleri dondurulabilir, sonlandırılabilir ve başka kullanıcılarla siteye üye oldukları tespit edilirse aynı işlemler uygulanabilir.

Uzmanlar için
 

Gold Üyelik veya Kontör paketimin iptal edilmesini ve geri ödemenin yapılmasını istiyorum.

Gold Üyelik ve Kontör paket ödeme tutarları iade edilmez. Üyelik iptali veya sorularınız için 0216 346 48 60 nolu telefonumuzdan bizlere ulaşabilir veya destek[at]projekurdu.com e-posta adresimizden bizlere talebinizi iletebilirsiniz.

Proje Ödememi nasıl alabilirim ?

Güvenli Proje Platformunda "Aşamayı Bitir" butonu ile Proje Sahibine haber vermeniz ve süreci devam ettirmeniz gerekli.

Proje aşama ödemem ne zaman yapılır ?

Öncelikle Güvenli Proje Platformunda "Aşamayı Bitir" butonu ile Proje Sahibine haber vermeniz gerekli. Proje Sahibi 7 iş günü içerisinde Proje Aşamanızı inceleyip Proje Kurdu'na haber vermekle yükümlüdür. Bu süreç içerisinde Proje Sahibinden haber alınamazsa Sonuç Olumlu olarak değerlendirilir ve Aşama Miktarı ProjeKurdu hizmet bedeli** kesildikten sonra 5 iş günü içerisinde yapılır.

Proje Sahibi her şey yolunda iken "Anlaşmazlık durumu" bildirdi, ödememi nasıl alabilirim ?

Öncelikle Proje Sahibine ulaşıp sorun anlaşılmaya çalışılır. Bu süreçte Proje Kurdu imkanları doğrultusunda ödemenizin en üst düzeyde yapılması için çaba harcar. Ancak sonuç olumlu olmazsa Proje Sahibine hizmet bedelleri** kesildikten sonra geri ödemesi yapılır. Bu hassas bir konu olduğu için öncesinde mutlaka Proje Sözleşmesi yapmanızı noter/avukatlık bürolarından onaylatarak sürece başlamanızı tavsiye ederiz. Konunun yasal platformda devam etmesi durumda Proje Kurdu sadece 3.kişilere Gizlilik ve Kullanım sözleşmeleri kapsamında içeriklerini ilgili makama iletmekle yükümlüdür. Bundan dolayı, yasal belge olması nedeniyle tüm süreçlerin site içerisinden devam ettirilmesini tavsiye ediyoruz. Proje Kurdu'nun bunlarında dışında hiçbir şekilde iki tarafı anlaştırma veya ödemenin hak ediş doğrultusunda dağıtılması gibi konularda yükümlülük ve sorumlulukları bulunmamaktadır.

Kötü niyet kapsamında:

1.Çalıştığı proje ve işveren hakkında sürekli Anlaşmazlık Durumu bildirmek, şikayetçi olmak.
2.Bilinçli olarak alınan hizmeti kötülemek.
3.Proje Sahibini dışarıdan çalışmaya zorlamak, hizmet aldığı Proje Kurdu sitesini devre dışı bırakmaya yönelik çabalar.
4.Sahte kimlik ve kredi kartı ile işlemler yapmak.

Yukarıdaki tüm bu işlemler proje sahipleri için kötü niyet olarak kabul edilip üyelikleri dondurulabilir, sonlandırılabilir ve başka kullanıcılarla siteye üye oldukları tespit edilirse aynı işlemler uygulanabilir.

* Anlaşmazlık/İptal tarihinden itibaren, ödeme banka transferi (Havale/EFT) ile yapıldıysa 3 iş günü, Kredi Kartı ile yapıldıysa ise 5 iş günü içerisinde yapılacaktır. Tüm iadelerde geçerlidir.
Proje iptallerinde proje yayımlama bedeli olan 25 TL düşülerek kalan miktar projesahibine geri ödenir.
** Proje Kurdu Hizmet Bedeli: Gold üyeler için %7, standart üyeler için dur.