Uzman için önemli bilgiler

Yardıma Geri Dön

Güvenli Proje Platformu nasıl bir avantaj sağlar?

Güvenli Proje Platformunda yapacağınız her proje size kazanç olarak dönecek ve Uzman Kalie Puanınızı artırarak bir sonraki işi almanızda avantajlı duruma geçmenizi sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken size verilen projeyi zamanında ve düzgün şekilde teslim etmeniz, biz de proje sahibinin gerekli onayı alalım ve paranız hemen hesabınıza yatsın. Emeğiniz boşa gitmesin.

"Dışarıdan çalışalım" tekliflerini neden kabul etmemeliyim?

Proje Kurdu, Proje Sahibi ile site içerisinden çalıştığınız sürece size güvenli bir ortam sağlar. Projenizle ilgili süreçte sorun yaşamamak için, Proje Kurdu dışında çalışmayı öneren bir Proje Sahibinin teklifini kabul etmemenizi tavsiye eder, sistem içerisinde yaptığınız her işlemin sorun çıkması durumunda belge niteliğinde değerlendirilebileceğini hatırlatırız. Size, dışarıdan çalışma teklifi getiren bir Proje Sahibinin bilgilerini mutlaka bizimle paylaşınız.

Projekurdu'nun dışında avans alarak çalışmak neden güvensiz olabilir?

Proje sahibi ile, proje bedeli üzerinden belli bir oranında avans alıp, proje tesliminde kalanın ödenmesi şeklinde bir anlaşma yapıyor olabilirsiniz. Ancak her freelance projede olduğu gibi işin tesliminde, paranın geri kalanını alabilmek konusunda bir riskle karşı karşıya kalırsınız. Fakat Proje Kurdu'nda projenizin her aşamasını belirleyip, işi teslim ettikçe, paranızı alabilirsiniz. Bu sayede hem güven içinde, rahatlıkla çalışır, hem de site içerisindeki kazancınızı artırken, portfolyonuzu geliştirebilirsiniz.

Güvenli Proje Platformu ve Aşamalı Proje Taslağı nedir?

Güvenli Ortamda işinizi teslim edin.
Güvenli Proje Platformunda yapılan her Proje Taslağı, yazışmalar ve tüm yazılı materyaller belge niteliğindedir.
Güvenli Proje Platformu'nda, projenin tüm aşamaları tamamlanıncaya kadar, teklif bedeli Proje Kurdu’nun kasasında tutulur. Proje tamamlandıktan, siz işi zamanında ve istenildiği şekilde teslim ettikten sonra onayınız alınır ve aşama bedeli hesabınıza gönderilir.

Projeyi Aşamalara bölüp, adım adım sonuca gidin
Güvenli Proje Platformu ile birlikte projeyi aşamalara bölebilir ve her bir aşama için farklı bir tutar belirleyebilirsiniz. Bu nedenle, büyük hacimli işlerde Proje Sahibi ile karşılıklı anlaşarak projeyi çok aşamalı olarak tanımlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede projeyi planlı bir şekilde devam ettirip sonuçlandırabilirsiniz.

Proje Taslağını uymak
Proje Sahibi ile belirlediğiniz Proje Taslağına uymak oldukça önemlidir. Projede tam anlamıyla başarılı olabilemeniz için Proje Taslağında belirlenmiş işlerin bitiş zamanlarına mutlaka uymanız gerekmektedir. Her işi teslim ettiğinizde Proje İşlemler Yönetim Panelinden "İşi Bitirdim" butonuna basmanız gerekmektedir.

Proje Sahibi ile sözleşme yapmamın ne avantajı olur?

Proje Kurdu'nda yaşanabilecek olası sorunlarda, güvenli proje platformu'ndaki yaptığınız tüm Proje Taslağı, mesajlaşmalar gibi yazılı metinler belge niteliğinde olmasına rağmen, işlerinizi yasal olarak da koruyabilmeniz açısından, çalışmaya başlamadan önce proje uzmanı ile sözleşme yapmanızı tavsiye ediyoruz. 
Sözleşme veya yasal konularda danışmanlık için bizimle bağlantıya geçin.

Proje sahibi ile iletişim halinde çalışmak neden önemli?

Teklif ve mesajlarınızda, e-posta ve telefon numarası bilgilerinizi proje sahipleri ile paylaşarak iletişiminizi ve özellikle proje aşamalarını, proje ile ilgili mesajlaşmaları Proje Kurdu dışından üzerinden sürdürmemenizi tavsiye ederiz. Sistemimiz üzerinden kurulan yazılı iletişimler, olası anlaşmazlık durumlarında yazılı belge ve kanıt olarak yasal platformlarda kullanılabilir. Site dışı tespit edilen üyeler hakkında üyelik sözleşmesi hükümleri uygulanır.

Proje sahibi ile anlaşmazlık yaşarsam ne yapmalıyım?

Anlaşmazlık durumları, proje sahibi ve proje uzmanı için zaman ve maliyet dezavantajları yaratabilir. Her iki tarafın da iyi niyet çerçevesinde ortak bir noktada buluşması, işin hızlı ve profesyonel çözümü için tercih edilmelidir. Sorun bu şekilde giderilemiyorsa "Anlaşmazlık durumunu bildir" butonu ile anlaşmazlık yaşadığınız projeyi Proje Kurdu'na iletebilirsiniz.  Böyle bir durumda sürecin netlik kazanması için öncelikle Proje Sahibine ulaşıp sorun anlaşılmaya çalışılır. Bu süreçte Proje Kurdu imkanları doğrultusunda ödemenizin en üst düzeyde yapılması için çaba harcar, her iki tarafla da iletişime geçer. Sorun çözülemezse "Anlaşmazlık Durumları" yerine getirilir.

Proje sahibine puan vermek neden önemli?

Bir uzman, projeyle ilgili çalışma kararı almadan önce, proje sahibi hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları inceler. Proje sahibinin geçmişteki çalışmaları, diğer uzmanların mevcut proje tekliflerini değerlendirmesi için büyük önem taşır. Projenizi tamamladıktan sonra, proje sahibi hakkında yorum yazıp, puan vererek  sizden sonra aynı proje sahibi ile çalışacak uzmanlar için referans oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda projekurdu.com çalışma ortamının kalitesini korumaya yönelik çalışmalarımıza katkıda bulunmuş olursunuz.

Proje seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Projeye teklif göndermeden önce, proje detaylarını dikkatlice incelemenizi, proje sahibinin daha önce yaptırdığı projeleri, aldığı puanları ve proje sahibi için yapılan yorumları gözden geçirmenizi öneririz.

Teklif vermek için neden T.C. kimlik numarası gerekiyor?

Sahte kullanıcıları önlemek amacıyla, üye olan her uzmana ve proje sahibine bir tek giriş hakkı veren T.C. kimlik numarasına bağlı bir sistem geliştirdik. Üyelik Sözleşmesinde de belirtildiği gibi, T.C. kimlik numaranız, 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Profilinizde yer alan tüm bilgilerle birlikte, T.C. kimlik bilginiz, T.C.kimlik.nvi.gov.tr sitesinden kontrol edildikten sonra, onay alınarak bir daha değiştirilemeyecek şekilde sistemimize kaydedilmektedir. Üyelik Sözleşmesinde de yazdığı gibi, T.C. kimlik bilgileriniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Daha çok teklif göndermek için ne yapmalıyım?

Daha çok teklif göndermek için, "Gold Üye" olmanız yeterli. "Standart Üye" iseniz teklif kontör paketleri alarak da daha çok teklif gönderebilirsiniz.

Neden birçok teklif verdiğim halde proje kazanamıyorum?

Birçok kez teklif gönderip bu tekliflerin hiçbiri için olumlu cevap alamadıysanız aşağıdaki önerilerimize uymanızı tavsiye ederiz. Bu tavsiyelerimize uyarsanız mutlaka daha fazla teklif alacaksınız.

1. Projelerinizi, mutlaka Güvenli Proje Platform'u içinde kalarak yapın. Proje Sahipleri kazancınızı profilinizde görsün
2. Proje sonunda mutlaka yorum ve puan alın.
3. Profil detaylarınızı, çalışma şeklinizi, özgeçmişinizi detaylı şekilde yazın.
4. Referanslarınızı detaylı olarak girin.
5. Portfolyo sayfanızı detaylı olarak düzenleyin.
6. Gold üyeliği seçerek sınırsız olanaklardan yararlanıp kendinizi daha iyi tanıtın.

Bu noktalara dikkat ederseniz mutlaka proje alacağınızı düşünüyoruz.

Proje sonunda yorum istemek neden önemli?

Proje sahipleri, uzman seçmeden önce uzman hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları inceler. Uzmanın geçmiş deneyimleri ve puanları proje sahipleri için önem taşır. Projenizi tamamladıktan sonra proje sahibinin yorum ve puanlama yapması diğer proje sahipleri için referans oluşturmaktadır. 

Güvenli Proje Platformu'nda ile proje aşamalarını belirlerken....

Proje Sahibi ile belirlediğiniz Proje Taslağında, aşamaları belirlerken, Proje Sahibine yol gösterin. Aşamaların net, açık ve detaylı olmasına özen gösterin.

Teklif Fiyatını düşürmek proje almak için bir avantaj sağlar mı?

Projeyi almak için teklif ortalamasını baz alıp teklif bedelinizi bu ortalamaya göre düşürmek, size ilk etapta avantaj sağlıyor olarak görünebilir. Önemli olan yaptığınız işin kalitesine göre kendi fiyatınızı belirlemenizdir. Sonuçta Proje Sahibi beklediği kalite ve bütçesine göre teklifinizi değerlendirecektir.

Teklif bedeli girmezsem ne olur?

İçeriğini anlayamadığınız proje için, teklif gönderirken, teklif bedelini sıfır (0) olarak belirtmeyin. Bu durum yanıltıcı olabileceği gibi proje sahibi açısından güven sorunu da yaratabilir. Bunun yerine aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek için proje sahibi ile iletişime geçin, projeye soru sorun.

Teklif bedeliyle ilgili rakamsal hata yaparsam düzeltebilir miyim?

Güvenli Proje Platformu'nda yapılan projelerde, verilen teklif miktarı, sizin alacağınız parayı belirleyeceği için oldukça önemlidir ve gerçek miktardır. Teklifiniz kabul edilene ve proje kapanana kadar proje teklifini değiştirebilirsiniz. Teklifiniz kabul edilmiş ve proje başlamış ise, süreç verdiğiniz tutar üzerinde devam eder ve değiştirilemez. Bunun için Güvenli Proje Platformu'nda teklif verirken dikkatli olunuz.