Proje Detay

Solidworks Api Macro Visual Basic C C++ C#

GÜVENLİ  

 Yazılım/Teknoloji -> Diğer

Teklif Ver
Proje Açıklaması
Yayın Tarihi
 :

3 Aralık 2017

Kalan Süre
 :

Süre Doldu

Başlama Zamanı
 :

Bir hafta içinde

Lokasyon
 :

Farketmez

Bütçe
 :

250 - 500 TL

Güvenli Proje
 :

Aktif

Arkadaşlar merhaba,
Önemli: Websitesi rar uzantılı dosya kabul etmiyor. Bu sebeple SampleFillet.rar dosyasının uzantısını pdf olarak değiştirdim. Siz bilgisayarınıza indirdiğinizde, Winrar ile açın dosyayı. Örnekler Solidworks 2017'de çizilmiştir.

Solidworks bünyesinde "Variable Size Fillet" komutunu kullanarak otomatik birkaç işlemi yaptırmak istiyorum.
1. Kullanıcı macro'yu çalıştırdığında, macro kullanıcıdan bir "Plane" seçmesini isteyecek bir popup vasıtasıyla
2. Solidworks bu "Plane" ile kesişen bütün "Fillet" atılabilir kenarları otomatik olarak tespit edecek.(Samplefillet1.sldprt) (Teğet olan yüzeyleri birleştiren kenarlara "Fillet" atılamayacağından, seçilen kenar arasında bu kenarlar bulunmamalıdır diye düşünüyorum yazılımın hata vermemesi için. Sorun olmazsa önemsiz bir detay)
3. Solidworks otomatik olarak, madde2'de seçilen her bir kenar için "Plane" e dik yöndeki öteki kenarları sırasıyla seçerek "Variable Size Fillet" işlemini uygulayacak(Samplefillet2.sldprt)
4. "Variable Size Fillet" işlemini gerçekleştirirken popup vasıtasıyla yapacak. Bu popup menüsünün nasıl görünmesi gerektiğini Automatic Variable Fillet.docx dosyasında belirttim.
5. Kullanıcı "Variable Size Fillet" popup menüsünü kullanırken, isterse herhangi bir "Radius" değeri girebilir ya da herhangi bir sketch üzerindeki "Arc" a tıklayarak, Solidworks o "Arc" ın yarıçapını otomatik olarak istenilen "Fillet" değerine atar.(Samplefillet3.sldprt)
6. Her bir tamamlanan "Variable Size Fiİllet" işleminden sonra öteki "Variable Size Fillet" a otomatik olarak geçecek. İstenen sonuç Samplefilletresult.sldprt içinde verilmiştir.
Proje Soru / Cevap
Proje Soru / Cevap
Gelen Teklifler (1)
Uzman Adı Teklif Tarihi Teklif Durumu
ibrahimemur 4 Aralık 2017 Bekliyor
Projeyi Paylaşın
Proje Sahibi Kimlik

WANSHITONG

Lokasyon
:

Sakarya / Türkiye

Kullanıcı İsmi
:

WANSHITONG

Üyelik
:

3 Aralık 2017

Yorum Puan
:

Proje Sayısı
:

1

Detaylı profil ve proje geçmişi için tıklayın