Proje Detay

Animasyon (elektrikli araç kullanıcı deneyimine yönelik)

GÜVENLİ  

 Tasarım/Multimedya -> Animasyon

Teklif Ver
Proje Açıklaması
Yayın Tarihi
 :

23 Eylül 2017

Kalan Süre
 :

Süre Doldu

Başlama Zamanı
 :

Hemen

Lokasyon
 :

Farketmez

Bütçe
 :

Bildirmek istemiyorum

Güvenli Proje
 :

Aktif

Aşağıdaki açıklama kapsamındaki gibi bir kurgu için animasyon yaptırmak istiyorum. Amacım, elektrikli aracın şarj stresi yaratmayacağını insanlara göstermek.
----------
Karakter: Elektrikli araç sahibi birisi (İbrahim)

Aracın modeli: Hyundai Ioniq Electric

Aracın tek şarjla gideceği yol: 200 km

Hareketlilik kompozisyonu: %60 oranında ev-iş arası, %40 oranında şehirlerarası

İkamet: İstanbul’un bir yakası (Anadolu ya da Avrupa)

İş ev arası tek yön uzaklık: 25 km

Şehirlerarası yolculuk: Kocaeli, Ankara, Bursa, İzmir, Edirne

Animasyonunun kurgusu&konusu: Animasyonun başında, İstanbul şuradaki videodaki https://www.youtube.com/watch?v=vNTBCuE5rRM gibi gösterilir (ekranda "İstanbul’da elektrikli araç kullanmak" gibi bir ifadeyle).

Hyundai Inoniq Electric ile Toyota Corolla, uzunluk ve iç hacim yönünden karşılaştırılır. Hyundai Ioniq’in menzili de 200 km olarak verilir (şuradaki videonun youtube.com/watch?time_continue=90&v=YerAmd1G4N0 1.08 anındaki görsel gibi düşünülebilir; ama ekranda gösterilecek araçlar gerçek olacak).

İbrahim isimli arkadaşımızın, tam dolu Hyundai Inoniq Electric aracına biner ve aracın kullanımına özel Google Maps entegreli uygulamadan (app) işyerine rota çıkartır, yolun 25 km olduğu ekranda gösterilir ve işe doğru yola çıkılır. 25 km’lik yol boyunca yer yer hafif trafikte ilerler, yer yer hızlı yol alır, yer yer ise durur (durmalarda aracın elektrik tüketmediği ekranda vurgulanır) ve işe gelindiğinde aracın yaklaşık 175 km menzili kalmıştır (hareket halinde, şarj pili ekranda şuradaki videonun 2.24 ve devamındaki gibi gösterilir youtube.com/watch?time_continue=90&v=YerAmd1G4N0). Aynı gün iş dönüşü eve giderken de benzer şekilde yol alır ve aracın toplam 150 km’lik menzili kaldığı ifade edilir. Aynı şekilde 2 gün "daha" git-gel yaptığı hızlandırılmış gösterimle resmedilir (toplamda 3 gün git-gel yapmış oldu). Dördüncü gün ise sabah ofise vardığında aracını ofisin otoparkındaki şarj istasyonuna takar ve 22 kW gücündeki istasyon aracı 1 saatte şarj eder (şuradaki videonun youtube.com/watch?time_continue=90&v=YerAmd1G4N0 2.33 anındaki gibi bir şey düşünülebilir). Şarj bilgilerinin (doluluk oranı, kalan süre gibi) telefondan takip edildiği gösterilir ve şarj olunca telefona uyarı mesajı gelir. Araç, yaklaşık 12 liraya fullenmiştir (tam şarj) ve hiç emisyon salınımı yapmamıştır.

İfade: “Çocuklarınızla il dışına da rahatlıkla gidebileceksiniz.” Yukarıda sayılı illere, İbrahim’in evi merkez olarak alınıp aynı anda güzergâhlar çizilecek ve bu güzergâhlar üzerindeki şarj istasyonları pin’lerle gösterilecek. İbrahim, telefondan gideceği yere (örneğin Ankara’ya) rota çizecek ve yola çıkacak. Bu rotada uğraması gereken şarj istasyonları da rotada belli olacak. Mobil uygulama, aracın şarj durumu ile en yakın şarj istasyonu arasındaki ilişkiden hareketle İbrahim’e uyarıda bulunacak ve İbrahim ilgili mola yerinde durup, aracı şarj istasyonuna takacak ve şarj oranı %94’e ulaşınca uyarı gelmesi için telefona ayarlayacak (şarj istasyonunun gücünün 50/70 kW olduğu ve aracı 20-30 dk içerisinde şarj ettiği ekranda belirtilecek). İbrahim mola yerinde durduğunda bir otobüsün de durduğu gösterilecek ekranda (göze çok batmadan). İbrahim, tuvalet, ibadet gibi ihtiyaçlarını giderip, bir şeyler yiyip içecek. Araç şarj olurken İbrahim telefonu kontrol edecek ve ekranda gözüken o anki şarj yüzdesiyle sonraki şarj istasyonuna gidebiliyor mu diye de görebilecek. Araç şarj oranı %94 olunca da telefona uyarı gelece
Proje Soru / Cevap
Proje Soru / Cevap
Gelen Teklifler (5) (Ort. 920 TL)
Uzman Adı Teklif Tarihi Teklif Durumu
cgergin 7 Ekim 2017 Bekliyor
pelincay 26 Eylül 2017 Bekliyor
cans13 24 Eylül 2017 Bekliyor
tasarim_dekorasyon 24 Eylül 2017 Bekliyor
tiqr_33 25 Eylül 2017 Reddedildi
Projeyi Paylaşın
Proje Sahibi Kimlik

akgunib_projesahibi

Lokasyon
:

İstanbul / Türkiye

Kullanıcı İsmi
:

akgunib_projesahibi

Üyelik
:

23 Eylül 2017

Yorum Puan
:

Proje Sayısı
:

2

Detaylı profil ve proje geçmişi için tıklayın