Proje Detay

dll oluşturma

GÜVENLİ  

 Yazılım/Teknoloji -> Diğer

Teklif Ver
Proje Açıklaması
Yayın Tarihi
 :

15 Aralık 2016

Kalan Süre
 :

Kapandı

Başlama Zamanı
 :

Bir hafta içinde

Lokasyon
 :

Farketmez

Bütçe
 :

2000 - 3000 TL

Güvenli Proje
 :

Aktif

windows dll file structure ına uygun olarak kod üreten program yapılacaktır. programın ana görevi dll structure ına uygun olarak dll dosyası oluşturacak, içerisine parametre alacak ve sonuç dönderecektir.

örneğin a.dll dosyası çıktı olacak. a.dll dosyasında topla metodu olacak ve iki parametre alıp 1 parametre çıkacak.
metodun işlevi önemli değil sadece dll structure ına uygun dosya türetilmesi ve iki parametre alıp tek sonuç göstermesi yeterlidir. 1 ve 2 paremetresi almasına rağmen x sonucu üretse bile kabul edilir. burada amaç dll dosya yapısına uygun dosya oluşturabilmek.

dll dosyası herhangi bir derleyiceden oluşturulmayacak. yapılacak program tarafından dll oluşturulacaktır. dll deki metodun hiç önemi ve işlemi yok. dll deki metotlar sadece herhangi bir derleyici tarafından görülmesi yeterlidir.

metod kısmının önemi yok derken galiba yanlış anlaşılmalar olmuş. dll metot kısmı aşağıdaki gibi olacak. önemli olmayan metod kısmı dataları hex şeklinde makine dili olarak girilecek.

isim tanımladığım gibi metot ismi ve girdi parametresi de tanımlayacağız. çıkışta da ne döndermesi gerekirse bunlarıda tanımlayacağız. sadece metodun işleyeceği kod kısmı x byte array şeklinde $FF olacak.

yani

topla(a,b:integer):integer;

şeklinde tanımlama olacak. a ile b yi toplayıp sonuca gönderecek asm kodları yerine standart byte array gireceğiz. bunu da programdan hex olarak alabiliriz.

sonuçta dll dosyası oluşacak. program geliştirme platformu bu dosyayı dll olarak tanıyabilecek ve içindeki topla metodunu çağırabilecek. tabi içindeki hex kodunu işlediğinde gerçekten sonuç dönederebilirse onu da alıp dll i kullanan programa gönderecek.

toparlarsak dll dosyasını yapacak (sizin yapacağınız) program ile metot ismi tanımlayacaz. giriş parametre ve dönüş tipi tanımlanacak. kod bloğu kısmına ise yazacağımız hex datasını yazacağız. bize a.dll oluşturacak. kod bloğuna yazacağımız hex data asm den gerçek topla metodu yerine geçecek hex kodlar ise herşey düzgün olarak çalışacaktır. tıpkı program geliştirici platformdan dll oluşturmak gibi olacak.

herhangi bir soru için emrahozmen@yahoo.com adresine mail atabilirsiniz.
Proje Soru / Cevap
Proje Soru / Cevap
Soru :   
Hazırlanacak olan MASAÜSTÜ PROGRAMI ile, iki parametre alıp, belirlenecek işlemlere göre sonuç ürettikten sonra, sonucu çağıran uygulamaya geri gönderecek yapıda bir DLL dosyası oluşturacak. Bunu...Detay
Tarihi : 16 Aralık 2016
Cevap :   
iki parametre sadece bir örnek, birden fazla parametre alabilir. sonuç tipide parametre olarak programa verilecek. dll de işlenecek metot ise yine parametre olarak programa verilecek. bu yüzden...Detay
Tarihi : 30 Aralık 2016
Gelen Teklifler (8) (Ort. 1950 TL)
Uzman Adı Teklif Tarihi Teklif Durumu
hatice_hb 23 Ocak 2017 Bekliyor
Tuncaf 19 Ocak 2017 Bekliyor
resw67 2 Ocak 2017 Bekliyor
coderoglu 28 Aralık 2016 Bekliyor
Marcopolo 16 Aralık 2016 Bekliyor
Mrt52 16 Aralık 2016 Bekliyor
kubiozi 16 Aralık 2016 Bekliyor
AlperD 16 Aralık 2016 Bekliyor
Projeyi Paylaşın
Proje Sahibi Kimlik

jrdonald

Lokasyon
:

Ankara / Türkiye

Kullanıcı İsmi
:

jrdonald

Üyelik
:

21 Ekim 2010

Yorum Puan
:

Proje Sayısı
:

3

Detaylı profil ve proje geçmişi için tıklayın