Blog

Türkiye'nin İlk Freelance Sitesi

ProjeKurdu sisteminde son derece güvenli bir yapı içerisinde çalışıyoruz.

oclay çelikörs2_minProjekurdu’nda Web Tabanlı işler yaptıran Sayın Olcay Çelikörs ile görüştük. Kendisini yakından tanıyalım ve Projekurdu ile nasıl tanıştığını öğrenelim.

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Adım Olcay Çelikörs. 10 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe çalışıyorum. Dijital arşiv, ticari yazılım ve web teknolojileri konularında deneyimliyim. Proje yöneticisi olarak görev yapıyorum. Uzmanlık alanım; web tasarımı, web yazılımı ve Facebook uygulamaları

ProjeKurdu ile ne zaman, nasıl tanıştınız ?

Proje Kurdu’nu 1 yıl önce arama motorlarından buldum. Siteyi inceledim ve amacıma hizmet edecek sitenin Proje Kurdu olduğuna karar verdim.

ProjeKurdu üzerinden ne gibi işler yapıyorsunuz?

Genellikle web ile ilgili projeler yaptırıyorum. Web sitesi tasarımı ve yazılımı, toplu mailing, Facebook api konularında uzmanlaşmış kişilerle çalışıyorum.

oclay çelikrös1_minProjenize gelen uzman tekliflerini değerlendirirken nelere dikkat ediyorsunuz? Uzmanlar hakkındaki yorum ve puanlara, uzmanın profiline, referanslarına ve Gold Üye olup olmadığına bakıyor musunuz?

İlk etapta, freelance çalışan proje uzmanının, benim vereceğim işe benzer bir referansının olup olmadığına bakıyorum, yaptığı benzer projeleri inceliyorum. Gold üye olup olmadığına bakıyorum. Daha önce yaptığı projelerle ilgili yorumlarına bakıyorum. Öncelikle önem verdiğim konu, güvenilir bir uzman olması ve projeyi zamanında teslim etmesi.

Projelere teklif gönderen uzmanlar, teklifleri reddedildiği zaman neden reddedildiklerini bilmek istiyor. Reddetiğiniz teklifleri gönderen uzmanlarla “reddetme nedeniniz hakkında” mesajlaşıyor musunuz?

Eğer uzman mesaj atarak, nedenini sorarsa mutlaka cevap veriyorum.

ProjeKurdu üzerinden verdiğiniz işleri tamamlayıp yorum/puan giriyor musunuz ?

Benden sonra proje yaptıracak kişilerin faydalanması adına mutlaka her projeden sonra puan verip yorum yazıyorum.

ProjeKurdu’nun size sağladığı avantajlar nelerdir?

Proje Kurdu’nda sık sık proje kaydı açıyorum. Proje Kurdu sayesinde, Freelance çalışan, alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı buluyorum. Projelerimi yapabilecek yetenekli uzmanlardan fiyat teklifi alıyorum. Bu bana, alanında uzman kişilere kısa zamanda ulaşmamı sağlıyor. Aynı zamanda Proje Kurdu sisteminde son derece güvenli bir yapı içerisinde çalışıyoruz.

Freelance çalışmak isteyenlere önerileriniz nelerdir ?

Freelance iş yapmak isteyenlere, öncelikli olarak Proje Kurdu üzerinde referanslara sahip olmasını tavsiye ederim. Farklı projeleri kazanmak için, bilgi ve tecrübelerini geliştirmelerini öneririm.

 

Yayında: Bizden Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>