Blog

Türkiye'nin İlk Freelance Sitesi

ProjeKurdu sayesinde istediğim nitelikte Freelance çalışanlara çok kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorum.

Epozitif Bilisim Hiz.Tic.Ltd. Front-End Geliştiricisi Sayın Özgür Ablak ile ProjeKurdu hakkında görüştük.

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

37 yaşındayım. Görsel Tasarım, Önyüz Geliştirme ve Kullanılabilirlik Danışmanlığı yapıyorum. İstanbul’da ikamet ediyor ve burda çalışıyorum. E-pozitif isimli firmamda danışmanlık hizmeti veriyorum.

Çalışma alanınız / alanlarınız nelerdir?

Daha çok kurumsal projelere danışmanlık hizmeti vermekteyim. Başlıca hizmet alanlarım; İnternet veya intranet (Sharepoint) projelerin görselliği, önyüz geliştirmesi ve wireframe vb. Çalışmaları.

ProjeKurdu üzerinden ne gibi işler yapıyorsunuz?

Burada editörlük ve çevirmenlik desteği alıyorum. Ayrıca hala üzerinde çalıştığım diskaynak.com projesi için yazılım desteği aldım.

Projenize gelen uzman tekliflerini değerlendirirken nelere dikkat ediyorsunuz? Uzmanlar hakkındaki yorum ve puanlara, uzmanın profiline, referanslarına ve Gold Üye olup olmadığına bakıyor musunuz?

Gold üye olması daha ciddi bir izlenim veriyor. Fakat hepsinden önemlisi referanslar. Kişinin referansları direkt hedeflediğim iş üzerine örtüşüyorsa tabi ki bu kişi ilk tercihim oluyor.

ProjeKurdu’nun size sağladığı avantajlar nelerdir?

ProjeKurdu sayesinde istediğim nitelikte Freelance çalışanlara çok kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorum.

Yayında: Bizden Haberler, Genel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>